GuruHealthInfo.com

Detoksikacija i jetra zdravlje: Intervju sa Sandrom Cabot

Video: Syroedchesky Križ (čišćenje). Kako preživjeti?

Dr. Sandra Cabot, poznati nutricionist i naturopata

Dr. Sandra Cabot (Sandra Cabot) - poznati nutricionist i naturopata, izvršni direktor australskog ženske službi zdravlja savjetodavno.

Usluga je osnovana 1982. godine za informacije da pomogne ljude iz cijelog svijeta putem telefona i interneta.

Dr Cabot diplomirao je s odličnim uspjehom Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Adelaideu 1975. godine, a bavi se medicini već više od 40 godina.

U prvoj polovici 1980. godine za šest mjeseci radi kao volonter u bolnici Lehmana, najvećeg misionarske bolnice u sjevernoj Indiji.

Kasnije, dr Cabot dobio reputaciju kao odličan naturopath, bavio književnim aktivnostima te je objavio više od desetak knjiga o čišćenju jetre, zdrave prehrane, masne bolesti jetre, bolesti štitnjače, a više puta pojavio u australskim televizijskim emisijama.

O dr Cabot reputacija može se procjenjivati ​​iz činjenice da je redovito predavanja i govori na konferencijama American Liver Foundation (American Liver Foundation).

Aktivno sudjelovali u dobrotvornim aktivnostima.



U našem današnjem razgovoru s dr Sandra Cabot govori o jednostavnih načina kako uštedjeti na zdravlje jetre i dati vrijedne savjete o prehrani.

- Dr Cabot je početak s vama osobno. Što vidite slabosti u vlastitoj prehrani? Što biste preporučili našim čitateljima kako bi se izbjegle takve greške?

- Provjerio sam na sebe osobno, da ljudi koji ne jedu dovoljno proteina i zdravih masti, više namamio uz slastice, šećer. Da bi se to izbjeglo u budućnosti, ja sam obogatio vaš dijeta proteina (piletina, morska riba, jaja), kao i esencijalnih masnih kiselina (maslinovo ulje, avokado).

Kad si gladan na poslu, bolje je jesti šaku orašastih plodova, kupite čokoladu.

Međutim, ponekad želite sve slatko. Ako želite, sam neka sam, ali vrlo malo. Imam dovoljno proteina i zdravih masnih kiselina, a to je glavna tajna apstinencije od slatka.

- U kojem trenutku u vašem životu ste shvatili važnost tzv jetre očistiti? Što vas zatraži da riješi problem, na koji si posvećen jednom od njegovih najpoznatijih knjiga?

- Trebalo je više od 20 godina prakse prije nego što sam shvatio važnost zdravlje jetre i dugovječnost. Ja ne govorim o knjizi istina koje se podučavaju u medicinskim fakultetima, a to zapravo znači da je stanje jetre za svaku osobu.

Vidio sam mnoge pacijente koji osjećaju loše, ali nisu stavili nikakvu dijagnozu. Kao rezultat toga, u mnogim slučajevima, došao sam do zaključka da je poboljšanje u funkciji jetre pomaže tim ljudima.

U mojoj klinici smo imali stotine pacijenata s korijenom problema donio bolest masne jetre. Većina liječnika opće prakse propustiti ovu točku i jednostavno ih savjetovao da izgube težinu. Ironija je da je gotovo nemoguće izgubiti težinu ispravno, ako ne rade na jetru.

- Što misliš pod čišćenja jetre, i koliko je važno?

-  Jetra je stvarno - ovo je najviše opterećen, marljiv ljudsko tijelo. U suvremenim uvjetima života, ne može biti pretjeran kada nepovoljne ekološke uvjete, zagađenje hrane i redovite lijekove važnost pravilnog očistiti jetru. Pri tome mislim na pauzu u protoku toksina i održavanje jetre sve hranjive tvari koje su potrebne za samoizlječenje.

- Što se efekti mogu očekivati ​​od očistiti jetru na svom tehnikom?

- Ono što ide u naše tijelo, to je vrlo izražen, iako ponekad i bez našeg utjecaja na sve organe i sustave. Većina ljudi može očekivati ​​od detoksikacija značajnog povećanja učinkovitosti, intelektualni i fizički, kao i poboljšati emocionalno stanje. Loša prehrana ne samo da dovodi do bolesti, ali i smanjuje kvalitetu života, nas lišava mnogih postignuća.

- Koja je razlika između čišćenja jetre i potpunu detoksikaciju organizma?

- jetra - glavno tijelo odgovorno za neutralizaciju toksina, tako da je čišćenje jetre pomaže da se osloboditi cijelo tijelo od toksina. Normalan rad crijeva je bitno za uklanjanje otpada, koji su formirani u jetri i izlučuje u žuči. Za crijeva trebate više vlakana.

Posebne vježbe i masaža za pomoć detoksikaciju kože i adekvatan unos tekućine i čajevi s diuretik i choleretic učinak upotpunjuje sveobuhvatan čišćenja tijela.

- Što možete savjetovati ljude koji tek počinju program čišćenja jetre?

- Od samog početka, pokušajte smanjiti potrošnju jednostavnih ugljikohidrata i šećera. Mnogi ljudi zloupotrebljavaju slatko, i to je u osnovi vrlo štetne procesirana hrana - torte. Usput, šećer je određena ovisnost i povlačenje simptoma: promjene raspoloženja, slabost, pa čak i bol.

Dakle, početnici bi trebali postupno ograničiti slatki početak konzumirati više vode, vlakana, proteina i nezasićenih masti, a zatim prijeđite na ono što sam ti rekao u prošlom odgovoru.

- Sada mnogi ljudi su financijske poteškoće. Čišćenje jetre - to je skupo?

- U stvari, to može biti vrlo rijetko, ako to pametno i znati gdje se mogu kupiti potrebne proizvode. Obično voće i povrće jeftinije kupiti od seljaka na lokalnim tržištima nego u supermarketima. Isto vrijedi i za orasi, sjemenke, biljna ulja, peradi, jaja, ribe i drugih.

Ne nužno kupovati skupe marke biljnih čajeva. Većina ljudi su u stanju proizvesti potrebne bilja u svom području ili neposredno na prozorskoj dasci u loncima.

Bilo kako bilo, vjerujem da novac koji ćete potrošiti na poboljšanje jetre - to je velika ulaganja u svoje zdravlje i dugovječnost. A to je najvažnija stvar, zar ne?

- Je li moguće nastaviti detoksikaciju 365 dana u godini?

- Da, svakako. Mislim da je puno bolje nego kratkoročni „akutne zdravog načina života”, koji se javljaju u mnoge od nas. Ljudi moraju da se ne tretiraju kao tijekom liječenja, već kao način života, naviknuti na to, apsorbirati. Za početak pročitajte više o detox i razumjeti njegove principe, tada će i motivaciju.

-  Što biste preporučili kao sljedeću razinu za ljude koji su već aktivno uključeni u detoksikaciju tijela te se koriste za dobru prehranu?

- To ovisi o pojedincu, o prisutnosti određenih zdravstvenih problema.

Osoba s alergijskim ili autoimunih bolesti, predlažem izbjegavanje gluten i mliječnih proizvoda. Osobe s pretilošću i obiteljsku povijest dijabetesa - strogo ograničiti šećer. Radnici znanja da ne gledaju na ulicu - sprječavanju hypovitaminosis D. Ljudi koji su skloni stresu - dijeta s dovoljno magnezija.

Trebamo individualni pristup.

- Koje su najjednostavnije proizvoda, koji mogu postati dio svakodnevne prehrane za jetru?

- To je prije svega povrće bez škroba, poput rotkvice, celer, špinat, krastavac, grašak.

- Ima li kakvih dodataka koji su vrijedno piće za čišćenje jetre?

- Postoji mnogo dodataka. Prvo, to je selen, što je nedovoljno u tlu u mnogim dijelovima svijeta, uključujući u Australiji i Novom Zelandu. Selen - snažan antioksidans koji potiče obnavljanje jetre i prevenciji mnogih ozbiljnih bolesti.

Drugo, to je taurin, koji pomaže jetri da proizvodi žuč. Također, koristite desetke ljekovitog bilja i biljnih lijekova na njihovoj osnovi (artičoke ekstrakta, itd.)
Dijelite na društvenim mrežama:

Povezan
Resveratrol jedinstveno djeluje na imunološki sustavResveratrol jedinstveno djeluje na imunološki sustav
Liječenje Turskoj Međunarodnog bolnice KentLiječenje Turskoj Međunarodnog bolnice Kent
Liječenje u Velikoj Britaniji sveučilišnoj bolnici Svete MarijeLiječenje u Velikoj Britaniji sveučilišnoj bolnici Svete Marije
Američki prvi dućan će biti zatvoren za vješticeAmerički prvi dućan će biti zatvoren za vještice
Liječenje u Izrael Medicinski centar Assaf arofeLiječenje u Izrael Medicinski centar Assaf arofe
Liječenje u Izraelu bolnice LaniadoLiječenje u Izraelu bolnice Laniado
Liječenje u Izraelu Edith Wolfson Medical CenterLiječenje u Izraelu Edith Wolfson Medical Center
Nesreća u Indiji poginulo 15 ljudiNesreća u Indiji poginulo 15 ljudi
Top medicinski fakulteti na svijetu: top deset u 2012. godiniTop medicinski fakulteti na svijetu: top deset u 2012. godini
Liječenje u Austriji privatnoj bolnici „zlatne križ”Liječenje u Austriji privatnoj bolnici „zlatne križ”
» » » Detoksikacija i jetra zdravlje: Intervju sa Sandrom Cabot
© 2020 GuruHealthInfo.com