GuruHealthInfo.com

Približna izbornik djeteta od 7-8 mjeseci. Primjeri dnevnu rutinu za bebe 7-8 mjeseci

Svaka mama i beba proizvodi vlastitu dnevnu rutinu. Tijekom vremena, od vas naučiti razumjeti svoje dijete i biti u mogućnosti da raspored hranjenja, igrati i spavati, uzimajući u obzir potrebe mrvica, kao i interese cijele obitelji. Saznajte kako upravljati druge mame i tate. Njihovo iskustvo može biti vrlo korisno. Pitali smo roditelje čija šaleći se sada 7-8 mjeseci, govoriti o svojoj djeci modu i osam priča odabranih kao primjer.

Video: Dijete Nutricionizam kolovoz 7 Mjeseci

Približna izbornik djeteta od 7-8 mjeseci. Primjeri dnevnu rutinu za bebe 7-8 mjeseci
1. dan
6 sati majke grudi
10 h - pire kuhanu (150 g), jaje des&stidljiv-struja (1,2 kom.), voćne kaše (50 g) 14 sati - bujon (50 ml), pire s mesom&stidljiv-NYM mesa (150/20 g), kruh (5 g), želea (30 ml),
18H - jogurt (150 ml), sir (30 g), keksi (5 g)
22 sati - majke grudi
2. dan Izbornik dijete 7-8 mjeseci
6h - majčina prsa
10 h - žitarica krupica 10% (150 g), jabučni umak (50 g), 14 sati - meso bujon (50 ml), hladnog pire mrkva pirea s (150/20 g), kruh (5 g) voćni sok (30 ml) tijekom 18 sati - jogurt (150 ml), sir (30 g), keksi (5 g) tijekom 23 sata - majčina dojke
3. dan
6 sati - majke grudi
10 h - heljde griz pire (150 g), jagoda i šećer (40 g)
14 h - ribe bujon (50 ml), tikvice pire od mljevenog mesa (150/20 g) kompot (30 mL), kruh (5 g)
18h - jogurt (150 ml), ribani sir (30 g) NE&stidljiv-Cheniera (5 g) tijekom 22 sati, - majčina dojke
4. dan
6 sati - majke grudi
10 h - kašu zob pire od žumanjka (150 g) pire marelice (50 g), 14 sati - bujon s croutons (50/5 g), krumpir-mrkva kaše s ribljeg mesa (150/20 g) yabloch sok&stidljiv-NY (30 ml),
18H - ribani sir mlijeko (30/20 ml), jogurt (130 ml), keksi (5 g) tijekom 22 sata - majčina dojke
Dan 5 Izbornik za bebe 7-8 mjeseci
6 sati - majke grudi
10 h - riža kaša s mrkvom (150 g) pire jabukama (50 g) 14 sati - bujon (50 ml), što je biskvit bijelog kruha (5 g), cvjetača kaše s mljevenog mesa (150/20 grama ), želea (30 ml),
18ch- jogurt (150 ml), sir (30 g), keksi (5 g)
22 sati - majke grudi
6. dan
6 sati - majke grudi
10 h - meso juha u biljnom juhu (150 g) pire jabuke repa (50 g)
14 h - ribe bujon (50 ml), kruh (5 g) u teleći okruglicama s pire od krumpira (150/20 g), sok od višanja (30 ml),
18H - jogurt (150 ml), sir (30 g), keksi (5 g) tijekom 22 sata - majčina dojke
7. dan
6 sati - majke grudi
10 h - kašu zob pomiješana s žumanjka (150 g) i pire šljiva jabuka (50 z)
14h - bujon (50 ml), krumpir-mrkva pire od ribljeg mesa (150/20 g), marelica soka (30 ml),

Razvoj djeteta u 7 mjeseci Video

18h - jogurt (1505ml), sir (30 g)
22h - majčina prsa

Primjeri dnevnu rutinu za bebe 7-8 mjeseci

Svaka mama i beba proizvodi vlastitu dnevna rutina. Tijekom vremena, od vas naučiti razumjeti svoje dijete i biti u mogućnosti da raspored hranjenja, igrati i spavati, uzimajući u obzir potrebe mrvica, kao i interese cijele obitelji.
Saznajte kako upravljati druge mame i tate. Njihovo iskustvo može biti vrlo korisno. Pitali smo roditelje čija šaleći se sada 7-8 mjeseci, govoriti o svojoj djeci modu i osam priča odabranih kao primjer.
Izrada rasporeda za bebu, ne zaboravite da je većina djece u dobi od 7-8 mjeseci potrebno je:

Komplementarne hranu dva ili tri puta dnevno. Plus - 700 ml na 1 litru majčino mlijeko ili mješavina jednog dana. (Saznajte kako razumjeti da li nedostatka majčino mlijeko ili adaptirano mlijeko). U ovoj dobi, vrijeme je za promjenu prehrane djeteta i povećati dijelove. Možete ponuditi beba Fingerlinga hranu i pokušati ga naučiti kako se pije iz feeder kupu.
Oko 14 sati sna, uključujući i noćna i dnevna spavanja. Obično u poslijepodnevnim djecu 7-8 mjeseci spava dva puta (ujutro i poslijepodne). Saznajte više o tome koliko vam je potrebno za spavanje za djecu ove dobi.
Vrijeme je za igrati, učiti nove vještine, i komunicirati s vama.

Primjer broj 1: govori u praznom hodu hranjenja mama osam mjeseci bebe, koja ima još najstarije dijete
Ovo je naš raspored u vrijeme kad je moja starija kćer ne ide na pripreme nastave u školi ili u dječji klub.
7.00. Mi probuditi. 20 minuta sam hraniti bebu.
7.30. Rijetki igranje na podu sa svojom sestrom. Ako je lijepo vrijeme, ja ih objaviti na verandu.
8.00. Doručak. Ja ne kuhati za malo poseban - kupimo hrane za bebe. Obično dajem beba rižu ili kaša i voćne kaše iz limenke.
8.30. Opet se igra.
Između 9.00 i 9.30. 15 minuta hraniti mrvicama prsa, a zatim ga je postavio.
11.00. Mali se budi i igra.
Podne je. Ručak - povrće i voće pire iz limenke.
12.30. Igre.
13.30. Mali dojiti oko 20 minuta i opet otišao u krevet.
15.30. Jedva se budi i igra.
16.00. 20 minuta jede mlijeko.
17.00. Večera (dječja hrana).
17.30. Ići u šetnju.
18.30. Plivati.
19.00. Dijete jede majčino mlijeko i otišla u krevet.
1.30. Rijetki obično se budi da jede mlijeko.

Primjer 2 №: rekao je u stanju mirovanja majka osam mališana koji je na bočicu hrani. Obitelj ima stariju djecu.
Ovdje je naš normalan dan Gerken.
8.00. Gera probudi i troši 240 ml smjese.
8.30. Dajem joj sin dječju hranu. Za to doručak - velikom staklenku voćne kaše.
9.00. Pusti Hera na podu. On pretražuje svugdje za svoje starije sestre - pokuša sudjelovati u njihovim igrama.
10.00. Maleni troši 180 ml smjese i spavanje.
Podne je. Probudi.
12.30. Ručak - velika banka mesa s povrćem.
13.00. Sve zajedno, idemo u šetnju.
14.00. Gera troši 180 ml smjese i ponovno spava.
16.00. Mali budi troši 120 ml smjese, se pročitati i reproducirati.
17.30. Hera sjedi u stolici i gleda kako kuham večeru.
18.00. Večera - pola konzerva povrća i voća pire.
18.30. Klinac igrao na podu pored mene ili djecu zajedno sa sestrama.
19.15. Kupanje.
19.45. Gera jede 240 ml, a ja sam ga stavio u krevet.
Primjer 3 №: spomenuta radna mama osam beba koja je boca-hranjen
70% dana vrijeme provodim na poslu, drugi 30% provesti na cesti. Dakle, imamo dadilju.
6.00. Nosivost.
6.30. Dajem 180 ml baby i antireflux lijekova.
6.45. Haljina.
7.15. Doručak. Klinac jede četvrtinu zdjelu zobene pahuljice, jednom sam ga voćne kaše u blenderu napraviti. Nakon što je dan, ja ga dodati u žumanjku pulpe jaja.
7.45. Imamo malo vremena za igru ​​zajedno.
8.30. Dadilja u pitanju, idem na posao. Beba uzimajući spremni za krevet: medicinska sestra promijeni pelenu, čitanje priča, pjeva uspavanku i staviti u krevet.
9,00-10,00. Jedva zaspao.
10.00. On se probudi, a sestra promijeni pelenu. Oni idu u šetnju.
10.30. Van i unutrašnjosti ugriza - na njih uz bocu formule mlijeka.
11.30. Za ručak, beba dvije žlice jogurt punomasno mlijeko (medicinska sestra dodaje da pola žličice mljevene laneno sjeme) i povrća pire, kuhani u blenderu.
11.50. Priprema za krevet.
12,00-13,30. Sleep.
13.30. Mališan probudi, sestra promijeni pelenu.
13.35. Razvoj igara.
14.00. 180 ml smjese.
14.15. Igre.
15.00. Priprema za krevet.
15,30-16,15. Sleep.
16.15. Mališan probudi, sestra promijeni pelenu.
16.20. Malobrojni igra.
17.15. Dođem kući i hraniti bebu - dajući joj 180 ml. Dadilja kaže kako je dan odmicao.
17.30. Čuvanje djece lišće. Kuham večeru. Uz rad naše tata vrati.
17.35. Igramo s djetetom.
18.00. Moj suprug i ja imamo večeru. Jedva sjedi u stolici i nagriza cookies.
18.20. Hranim bebu obrok - to u blender povrća i voća pire.
19.00. Idemo u šetnju.
19.45. Kupajte mrvice, što mu masažu i staviti na pidžami.
20.00. On jede 180-200 ml.
20.15. Mi u skladu s ritualom odlaska u krevet - čiste mliječne zube, čitati knjige, pjevati uspavanku i položi u jasle.
21.00. On je brzo zaspe! Obično se beba spava preko noći, osim u posljednja dva tjedna, kada se probudio na 2 noći, a zatim na 4 noći i 5 sati ujutro. Eh!
Primjer broj 4: u stanju mirovanja mama kaže osam mjeseci dijete koje je mješoviti hranjenje. Obitelj ima stariju djecu
Nemamo jasan način - sam opisao kako je naš uobičajeni dan. Hranim na zahtjev Zhenyu, ali pokušajte ga odviknuti od grudi čim namjeravate ići na posao. Ali imam problem s pumpanje, pa sam htjela prevesti svog sina na formule mlijeka.
7,00-7,30. Sva djeca probude, hranim Zhenyu.
8.00. Kao dva starija brata doručak, Jack jede beba kašu i voćne kaše iz limenke. Tada sam ponuditi mu bocu sa smjesom.
8.30. Ako dijete zaprlja tijekom doručka, brzo sam ga oprati. Ako se pažljivo jeo, stavio sam ga na podu kako igrati. Njegova braća gledajući crtiće, a ja imam doručak.
9,00-9,30. Viši igrati, a Jack jede majčino mlijeko.
9,30-10,00. Ležala sam mali krevet.
Dok on spava, ja sa starijom djecom i pokušavam imati vremena da se opere ili očistiti.
1130-1200. Jack se budi. Pripremam djeci ručak. Dijete dobiva dječju hranu - posudu s mesom i povrćem, te voćni umak za desert. Također sam mu dati neki prst tipa hranu i piće posudu s vodom dok same večere.
13.00. Idemo u šetnju ili na bazen.
14,00-14,30. Pokušavam staviti Zhenyu drugi put. Prije odlaska u krevet da mu grudi.
16.00. Jack se budi, a imamo snack.
16,00-17,30. Viši igra, i beba jede majčino mlijeko.
17.30. Večera. Jack dobiva staklenku mesa i povrća, onda voćne kaše. Čak sam ponuditi mu bocu smjesu.
18,00-19,00. Djeca se igraju u mirnom, večernje igre.
19,00-19,30. Kupanje. Ponedjeljkom, srijedom i petkom, moja dva starija dječaka okupati. A utorkom, četvrtkom i subotom ja kupati mlađi. U nedjelju, svi istuširati.
20,00-20,30. Pidžami, a ja opet slagati najstariji sinovi san.
21.00. Hranim i staviti malo Zhenya.
3.00. Mali se budi na hranjenje, a potom spavao do jutra.
Primjer 5 №: spomenuta radna mama sedam mjeseci dijete koje je na bočicu hrani
Mi smo dvije različite rasporede: jedan za radne dane s babysitter, a drugi za vikend, kada sam proveo cijeli dan kod kuće.
Od ponedjeljka do četvrtka
7.00. Mi probuditi, oprati, haljinu.
7.30. Doručak - Dječji žitarica pomiješana s voćne kaše iz limenke.
8.00. Dadilja u pitanju, oni igraju s djetetom, a ja idem na posao.
9,00-10,00 ili 10.30. Prvi Naps.
11.30. Ručak - 180 ml smjese polbanki povrća, keksi.
12.00. Klinac igra s dadiljom.
C do 12.30-13.00 14.00-14.30. Jedva zaspao drugi put.
15.00. 180 ml smjese.
15.15. Vrijeme za igre.
15,45-16,30. Jedva može drijemati.
16.30. Ja sam doma. Pusti sestri i igrati s bebom.
18.00. Večera - kaša, pomiješana s voćne kaše, a pola konzerva povrća.
18.15. Play.
19.30. Priprema za razvlačenje: kupanje dijete, što je masaža, troši 180 ml smjese. Zatim očistiti zube i složen.
20.00. Klinac zaspe do jutra.
Od petka do nedjelje
6.30. Jedva se budi, a moj suprug i ja ga odvesti u njegov krevet.
7.00. To troši 180 ml smjese.
7.30. Doručak - kaša s dodatkom voćne kaše banaka (drugi korak hranjenje).
7.45. Play.
8,30-10,00. Beba spava.
10.00. Opet se igra.
11.30. Ručak - 180 ml smjese polbanki biljnom kaše, kolačići.
Podne je. Igre vrijeme.
13,00-14,30. Naps.
15,00 i 15,30. Dijete probudi i troši 180 ml smjese.
16.00. Svira.
18.00. Večera - kaša, pomiješana s voćne kaše, a pola konzerva povrća.
19.30. Priprema za razvlačenje: kupanje dijete, što je masaža, troši 180 ml smjese. Zatim očistiti zube i složen.
20.00. Jedva zaspao.
Primjer broj 6: govori miruje skrb majka sedam mjeseci dijete
Nedavno je naš način izgleda ovako:
8.00. Mali se budi i jede majčino mlijeko.
8,15-9,30. poigrava igračke, dok sam napraviti doručak, čitao sam, i prisiliti gore.
Između 9.30 i 11.00 sati. Dijete spava (obično 45 minuta).
11.00. Rijetki jesti, onda igrati, okreće i pokušava puzati okolo na deku i dobiti igračke.
11,45-12,30. To ide natrag na spavanje.
12.30. Ručak - 3 žlice žitarica, mješoviti s majčinim mlijekom, staklenku voćne kaše dječje hrane, vode u pitkoj izljeva. Nakon ručka, čitamo knjige, plesati i pjevati glazbu, a ponekad i susret s prijateljima.
14,00-15,00. Naps.
15.00. Hranjenje.
15,15-17,00. Hodamo (dijete sjedi u kolicima) i shopping.
17.00. Večera - 3 žlice žitarica pomiješan s majčinom mlijeku, staklenku povrća kaše dječjoj prehrani, u vodi za piće u kljuna.
17.30. Ako ste sretni, mrvica zaspi za kratko vrijeme, dok sam jednostavna večera napraviti.
18,30-19,00. Kupanje. Igramo skrivača s ručnikom, i moje dijete skače smijeha.
19.15. Hranjenje.
19.30. Ležala sam mrvice.
22.00. Budi da jede.
3.30. Hranjenje.
8.00. Mi se probuditi, i sve počinje iznova.
Naša beba još uvijek budi noću. Tijekom noći hranjenja kad pišljivom miran, on jede bolje. Nemam ništa protiv dodatnih obroka, jer on nije imao veliku. I ne treba da rade u jutarnjim satima. Osim toga, dijete ne spava dobro, jer je dobivanje zuba - za pristup treći i četvrti.
Primjer 7 №: rekao je u stanju mirovanja majka sedam mjeseci blizanac boca-hranjen
Oni koji imaju djecu rano ustati, čini se neodgovorno našu dnevnu rutinu. No, bili smo tako ugodno. Moj suprug radi od ranog jutra do kasno navečer. I samo s ovim rasporedom, on može provesti neko vrijeme s djecom.
10.00. Mi se probuditi, a svaki od male djece jede 180 ml.
10.15. Djeca u igri na podu, puzi po sobi.
11.00. Doručak - svatko dobiva staklenku voćne kaše (mi kupiti dječju hranu), jogurt i neki prst tipa hrane.
12,00-12,30. Ležala sam djecu u krevet.
13.30. Djeca probuditi. Igramo i čitati knjige.
14,00-14,30. Ručak - juha od povrća, jogurt i prst hrane (kriške kuhana mrkva, kruške). Nakon djecu dobije 180 ml smjese.
15,00-16,00. Za nas dolazi baka i djeca bave.
16.00. Djeca spavaju po drugi put.
17.00. Probudite se i igrati na podu s igračkama.
17.45. Pojesti do 180 ml.
19.30. Opet san.
20.30. Mi probuditi, igramo i čitati.
21.45. Pojesti do 180 ml.
23.00. Mi smo položili blizance, a oni spavaju do 10h.
Primjer broj 8: ona govori radnu majku koja hrani svoju sedam mjeseci beba prsa i izražavajući svoje mlijeko
Radim (nastavnik) i dojiti dijete. Naš dan je konstruiran kako slijedi:
5.00. Feed mrvica, mogu promijeniti svoje pelene, a on ide natrag na spavanje. I moj muž i ja idemo na posao.
6.45. opet hranjenje. Tada dolazi sestra, a ja idem u školu.
7.30. Dijete Doručak - zobena kaša na majčino mlijeko i 60 grama plodova.
9,00-10,00. Na mrvice jutarnje spavanje.
11.00. Ja sam na poslu se izdojiti. Dijete ručkom: 120 ml majčino mlijeko i dijete posude za hranu - 50 g mesa, povrća, i 50 g 100 g voća.
13,00-14,30. Na mrvice popodnevnog sna.
15.00. Snack - kruška kriške, kuhani mrkva i brokula ili voćne kaše 50 g banaka.
15.30. Lekcije su više - kod kuće sam. Dojiti dijete. Onda ćemo igrati zajedno.
17.45. Večera - kaša, biljno pire od 50 g i 50-100 g voća.
19.00. Priprema za spavanje: kupanje, masaža, čitanje i uspavanke.
19.30. Kid zaspe.
U 2,00-2,30 noći mrvica obično budi u hranjenju.

Hranjenje djeteta 7 mjeseci

Od prvih dana života moja majka se brine o svom zdravlju. Ona mora uzeti različite ponekad teške odluke, o kojima ovisi dobrobit djeteta. Jedno takvo rješenje - mame u 7 mjeseci. Ono što ja mogu ući u, koliko hranjenja izbornik ovaj put i kako to učiniti ispravno? Uostalom, pravo dječje hrane u 7 mjeseci - vrlo važna točka koja utječe na njegov razvoj, rast i stvaranje.

Lure u 7 mjeseci potrebno je upisati oprezno i ​​postupno. Osim toga majčino mlijeko ili njihove mješavine mogu se dopuniti prehrane žitarice, juhe ili pire od povrća, voća i bobica. Imam prilično raznolik jelovnik komplementarnih namirnica.

Komplementarni djetelina, može se dobiti iz različitih žitarica, kao što je riža, heljda, krupica, zob, kukuruz. Također možete dodati svježe voće. Za pripremu juha od povrća možete koristiti krumpir, mrkva, kupus (bijeli ili u boji), bundeve, tikvice, zelje (poriluk, peršin, kopar). Ako nađete jelo za mljevenje kroz sito do glatke, onda bi pire.

Međutim, postoje namirnice koje bi trebale biti dijete s pažnjom upravljao meni u 7 mjeseci. To uključuje meso, jogurt, sir i jaja.

Neki pedijatri savjetuju da ne hrle uvođenje komplementarnih namirnica u prehrani mesa. Ako roditelji odluče probati sa 7 mjeseci uključiti hranu, preporuča se koristiti samo teletina i govedina, i mršav. Kuhano meso nadjev i dodati ga u povrće pire. Počinjemo dati pola žličice i postupno dovesti do 3-4 žličice dnevno. Kuhanje juha na mesne juhe je nepoželjno. Ovo jelo je previše složen za lomljive probavnog mrvica sustava.



Sir i jogurt za hranjenje beba je najbolje pripremiti vlastite obroke koristi kiselo tijesto. Dnevno: 50 g i 100 ml, redom. Ali i posebna hrana za bebe je lijepo. Samo zapamtite da ako je paket označen rok trajanja od više od dva tjedna, a zatim korisnih bakterija tamo ne može biti. Međutim, neki pedijatri još uvijek nije općenito savjetuje da unesete godine u prehrani jogurt dijetu, jer sadrži alkohol.

Također, u prvih sedam mjeseci dijete se može ponuditi jaja. Oni sadrže veliku količinu lako probavljivih korisnih proteina, masti, vitamina i minerala. Kuhano žumanjak funta, pomiješana s majčino mlijeko ili smjesa i dodan povrća kaše. Žumanjak se može ponuditi svaki dan ili svaki drugi dan. Ali, ako se promatraju koža alergijske reakcije, potrebno je pričekati s ovim proizvodom. Prepelice jaja mogu se dati tek nakon godinu dana i preporučljivo je konzultirati liječnika. Cilj odvikavanje - prerađivati ​​beba probavni sustav na različite proizvode, a to je vrlo važno da ne naškoditi.

meso

Sedam mjeseci djeca meso kuhano dva puta kroz usitnjavanje mesa ručica (nakon pranja i tuširanja sve njegove dijelove kipuće vode), a zatim meso i dalje se protisne kroz sito. U osam mjeseci za pripremu dovoljno dvostruko poluge nadjev.

Mljeveno meso daje prvo 30 grama dnevno (1 žlica) i 8 mjeseci već 45 g (1 1/2 žlica). Iznutrice mogu kuhati pire krumpir i sufle. Kao što se koristi pire od povrća ukras. Meso treba dati treću hranjenja, to jest, u popodnevnim satima, žumance uključeni u mlijeko kaša, svježi sir i prebačen u večernjim satima i dati novi mamac.

To je vrlo povoljno za korištenje posebne dječje konzervirano meso, jetra, jezik. U dobi od sedam mjeseci dijete bi homogena konzerviranu hranu, s osam mjeseci - pyure- oblika. Oni su često dodati maslac ili biljno ulje, beskvasni tvorog- sol staviti u minimalnim količinama. Proizvodnja i konzerve sa povrćem (npr, meso pire sa mrkvom).

sedam mjeseci stara beba već mogu dobiti krekere i sedam i pol mjeseci - kruh, bijele i crne, od 20-30 grama dnevno. Dobro djetetu dati ruku u kori da je bio grizenje i žvakanje - to vježbe desni, zubi, čeljust i žvačnih mišića. S obzirom da je dijete u toj dobi aktivno raste zube, osjećaj čvrste, tvrde hrane je vrlo korisno.

Dakle, u sedmom mjesecu majka i dalje dojiti 3 puta dnevno ili u djeteta pojavljuje u prehrani tri tečaja večera (juha od povrća s croutons, mljeveno meso s povrćem pire i sok za desert).

Video: Snaga dijete sa 11 mjeseci Meni

Sedam mjeseci djeca meso kuhano dva puta kroz usitnjavanje mesa ručica (nakon pranja i tuširanja sve njegove dijelove kipuće vode), a zatim meso i dalje se protisne kroz sito. U osam mjeseci za pripremu dovoljno dvostruko poluge nadjev.

Mljeveno meso daje prvo 30 grama dnevno (1 žlica) i 8 mjeseci već 45 g (1 1/2 žlica). Iznutrice mogu kuhati pire krumpir i sufle. Kao što se koristi pire od povrća ukras. Meso treba dati treću hranjenja, to jest, u popodnevnim satima, žumance uključeni u mlijeko kaša, svježi sir i prebačen u večernjim satima i dati novi mamac.

To je vrlo povoljno za korištenje posebne dječje konzervirano meso, jetra, jezik. U dobi od sedam mjeseci dijete bi homogena konzerviranu hranu, s osam mjeseci - pyure- oblika. Oni su često dodati maslac ili biljno ulje, beskvasni tvorog- sol staviti u minimalnim količinama. Proizvodnja i konzerve sa povrćem (npr, meso pire sa mrkvom).

U sedam mjeseci, dijete već može dobiti krekere i sedam i pol mjeseci - kruh, kao bijelo i crno, od 20-30 grama dnevno. Dobro djetetu dati ruku u kori da je bio grizenje i žvakanje - to vježbe desni, zubi, čeljust i žvačnih mišića. S obzirom da je dijete u toj dobi aktivno raste zube, osjećaj čvrste, tvrde hrane je vrlo korisno.

Dakle, u sedmom mjesecu majka i dalje dojiti 3 puta dnevno ili u djeteta pojavljuje u prehrani tri tečaja večera (juha od povrća s croutons, mljeveno meso s povrćem pire i sok za desert).

pitanje-odgovor

Što o hrani komada, ako ne i dječje hrane pire, to također može zadaviti?

Hrana za bebu nije potrebno samljeti, ali ti bi trebao početi s malim komadima, mikro-dozama. Ako dijete dobiva nešto iz čega se potencijalno može gristi veliki komad, beba Mama sjedi na krilu i njegova majka gleda ga i jednom odgrizao velik komad, mama čini prst kuka i to traje daleko od usta. Dijete aktivno uči i postupno uči žvakati na svoje, još, bezubih čeljusti, a zatim oštro nazubljeni.

Što ako je beba ispljune čak i vrlo male komadiće, ili ih pokušava povraćati, umjesto da proguta?

Mnoga djeca samo tako sebe i olova: tjedan ili dva ispljunuti komade i „čok” s vremena na vrijeme, a onda počnu pljuvati iz komada „nakon jednog” pola - progutao, a zatim konačno početi gutati komade. Mama treba biti strpljiv i ne inzistirati. U isto vrijeme, dijete mora promatrati kako drugi ljudi jedu, a ne pljuvanje iz komada.

Kada je mamac više nije samo biti poznavanje novih proizvoda i početi zamijeniti hranjenje?

Dojenje i prebaciti na hranu sa zajedničkim stolom - paralelni procesi. Supstitucije mami hranjenje događa. Činjenica da je osnovni hranjenje dojke u dijete od 6 mjeseci ili starije su povezane sa snovima. Mnogi klinci sisati na ide na spavanje u dnevnim i noćnim snovima se doji na buđenja iz sna i svakodnevno ujutro sisanje po noći, pogotovo prema ujutro. Prisnom s mamcem i hrane sa zajedničkim stolom pojaviti tijekom majčine doručak, ručak i večeru. Relativno velike porcije hrane dijete pojede u dobi od oko godinu dana i starije. No, u ovoj dobi, djeca često može isprati hranu s mlijekom iz dojke. Vitamini i druge hranjive tvari djetetu i dalje prima majčino mlijeko u dovoljnim količinama i za optimalnu asimilaciju oblika, pod uvjetom da dojenje pravilno organizirana, a majka ne nedostaje u hranjivim tvarima.

Što treba učiniti sa soli, šećera, začina, a možda i štetne tvari (kao što su nitrati) sadržane u prehrani odraslih, koji će pokušati dijete? Beba hrana sve to nije, i tako da bi moglo biti bolje za vaše dijete nego hranu sa zajedničkim stolom?

Hrana ne sadrži sol, šećer, nitrati, i više. I dječja hrana sadrži. Dječja hrana je napravljen tako da dijete to uči bez adaptacije proizvoda, njegovih komponenti. Ne prilagodba probavnog sustava ili na okus niti teksture, niti na dijelove. Mama je zadatak da nahrani bebu drugih namirnica koje mogu učiniti dječja hrana, te nastaviti spor proces prilagodbe probavnog trakta djeteta u drugu hranu. Ova prilagodba je počelo kada je dijete počelo da guta plodnu vodu, okus koji ovisi o majčinoj prehrani, te nastavio s početkom dojenčadi mlijekom, okus i sastav koji se razlikuje ne samo tijekom dana, ali čak i tijekom hranjenja, i hrane se majci ne dječje hrane. Dok je dijete jede male količine hrane, prilagođava se njegovih komponenti: soli i šećera i nitrata, kao i njegove ostale komponente. A kad će jesti značajne količine hrane, već je dobro u stanju nositi se sa svim tim.

Dijelite na društvenim mrežama:

Povezan
Dojenje djece. 3.5-5.5 mjeseciDojenje djece. 3.5-5.5 mjeseci
Dječji žitarica za hranjenje djeceDječji žitarica za hranjenje djece
Kozmetika Novogodišnja dijetaKozmetika Novogodišnja dijeta
Beba spavati u dobi od 3-6 mjeseci: priviknuti na režimBeba spavati u dobi od 3-6 mjeseci: priviknuti na režim
Recepti juhe s mesom juha za djecu od jedne do tri godineRecepti juhe s mesom juha za djecu od jedne do tri godine
Ispravan datum beba 4 mjeseca liječenjaIspravan datum beba 4 mjeseca liječenja
Shema odvikavanje djeteta do jedne godineShema odvikavanje djeteta do jedne godine
Dječji san i hranjenja na zahtjevDječji san i hranjenja na zahtjev
Organizacija hranjenja mlijeka u prvoj godini životaOrganizacija hranjenja mlijeka u prvoj godini života
Dječji pire s pankreatitisomDječji pire s pankreatitisom
» » » Približna izbornik djeteta od 7-8 mjeseci. Primjeri dnevnu rutinu za bebe 7-8 mjeseci
© 2020 GuruHealthInfo.com